ALTINÖZÜ YARSELİ İMAM-HATİP ORTA OKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI PROGRAM


| | |
| |

  

ALTINÖZÜ YARSELİ İMAM-HATİP ORTA OKULU

ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI PROGRAM

 

Yeni açılan Altınözü Yarseli İHO öğretmen ve öğrencileri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününde o dönemin ruhunun anlamak amacıyla okul bahçesinde program düzenlediler.

İdareci, öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğiyle hazırlanan program, saygı duruşu istiklal marşı okundu. Binlerce fedakarlık ve cesaretin sergilendiği ve yüksek faziletli kahramanlar sayesinde kazanılan zaferin 101.yıldönümünde şehitler rahmetle anıldı.  Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Aykut Ağırbaş ve Erol Yüksek sorumluluğunda hazırlanan programda Çanakkale zaferini anlatan duygu şiirler okundu. Ardından bu gün için özel olarak hazırlanan orotoryo ve koro sunumu yapıldı. Mehmet Bayram önderliğinde 3 aydır düzenli şekilde çalışan genç sesler ilahi korosu tarafından şehitleri yad eden  ilahiler okundu. 

Programın sonunda Çanakkale Zaferinin hangi şartlar altında kazanıldığını bu savaşta yapılan fedakarlıkları anlamak amacıyla; 15.Mayıs.1915 günü kahraman askerlerimizin yemek menüsünde öğlen yemeğinde sadece üzüm hoşafı yedikleri hatırlatılarak  öğrencilere okulda hazırlananan üzüm hoşafı ve askerlerin giydikleri asker şapkası dağıltıldı.

Okulda yapılan bu etkinliğin ilk defa gerçekleştirilmesinden çok mutlu olduklarını ve duygulandıklarını belirttiler. 

 

Top